pieniadze

Zachowaj czujność! Nie daj się oszukać!

1. oszustwo na wizytówkę

Kolejny z artykułów na blogu miał dotyczyć kwestii technicznych, jednak kiedy kilka dni temu otrzymałam telefon od klientki odnośnie oferty, którą otrzymała od Google, zapaliła mi się lampka!

Kolejne techniczne artykuły muszą poczekać, a ja czuję się w obowiązku opisać Wam tą historię, byście tak, jak ta klientka byli czujni i mieli rękę na pulsie.

Klientka od 2 lat prowadzi działalność gospodarczą, ma własne konto Google Moja Firma, które jest bezpłatne i przy tym utworzoną wizytówkę na Mapach Google.
Kilka dni temu otrzymała telefon z firmy, która reklamuje się jako partner Google i jest „lokalnym przewodnikiem”, z informacją :„Za kilka dni Pani firma zniknie z Map Google, proponujemy usługę w wysokości xxx zł za wyświetlanie Pani strony w Google”…

STOP! UWAJŻAJCIE – TEGO TYPU TELEFONY TO PRÓBA OSZUSTWA!


Co to jest wizytówka Google Moja Firma?
Wizytówka Google to profil Twojej firmy, możesz za jego pośrednictwem udostępnić klientom informację np. lokalizacja, dane kontaktowe i godziny otwarcia.


2. Zachowaj spokój i swoje pieniądze

Bądźcie ostrożni! Wizytówka w Google jest bezpłatna, nie musicie uiszczać opłat za jej utrzymanie. Bądźcie czujni, jeśli „lokalni przewodnicy” będą naciskać, zawile tłumaczyć zasady lub usłyszycie w słuchawce słowa:

  • Reprezentujemy Google
  • Gwarantujemy wyświetlanie się w TOP 3/5/10 na Mapach Google
  • Jeśli nie zapłacisz za usługę to Twoja firma zniknie z Map Google
  • Twój abonament wygaśnie za kilka dni
  • Zniknie pinezka Twojej firmy i klienci do Ciebie nie dotrą, stracisz zyski
  • Opłata jest niska – 300zł, a termin płatności krótki

to kategorycznie nie zgadzajcie się na taką propozycję, nie dajcie się oszukać.
Po pierwsze, nie śpieszcie się, nie dajcie się zmanipulować rozmówcy. Sprawdźcie czy z Waszą wizytówką w Google wszystko jest w porządku. Po drugie dokładnie zweryfikujcie rozmówcę, poproście o dane tej firmy, sprawdźcie jej profil w sieci, przeszukajcie informację w social mediach, na forach. Jeśli współpracujecie z agencją marketingową lub administratorem Waszej witryny to zgłoście im taki przypadek, pomogą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości. Po trzecie możecie udostępnić w social mediach Waszą historię, aby ostrzec innych użytkowników przed próbą oszustwa.


Oczywiście możecie podjąć płatną współpracę z agencją reklamową, SEO lub marketingową i w jej ramach aktualizować lub tworzyć wizytówki, ale opłaty są zazwyczaj częścią szerszego zakresu usług lub opłata jest wyliczana na zasadzie stawki godzinowej.


4. Google maps jest darmowe

Pamiętajcie Google Maps jest darmową usługą dostępną dla wszystkich użytkowników. Raz założony profil Google Moja Firma będzie bezterminowo wyświetlany w internecie i nie ma konieczności przedłużania go w jakikolwiek sposób. Bądźcie czujni!